fbpx
Ekologiczne upominki-dbanie o planetę.

Kule siewne jako prezent: odkryj ekologiczny upominek.

Poszukujesz ekologicznego prezentu, który zachwyci Twoich bliskich i jednocześnie wpisze się w nurt dbania o środowisko? Odkryj rewolucyjny pomysł na upominek – kule siewne. W naszym artykule dowiesz się, dlaczego kule siewne zyskują coraz większą popularność, jak działają oraz jakie korzyści przynoszą dla środowiska.

Kule siewne jako upominek to innowacyjna i praktyczna forma prezentu dla miłośników natury. Przygotuj się na fascynującą podróż do świata ekologicznych prezentów, które rozsiewają radość i troskę o naszą planetę.

Kule siewne – co to jest i jak je posadzić?

Kula siewna jako ekologiczny upominek.
Kula siewna, https://ecobombs.pl/index.php/produkt/ecobombs-mini-doniczkowa-eko-friendly/

EcoBombs to mieszanka 22 rodzajów nasion roślin miododajnych ręcznie uformowanych w kule siewne. To prawdziwa bomba kwiatowa! Do przygotowania bomby nasiennej została użyta specjalna wyselekcjonowana glina, która ma za zadanie ochronić nasiona.

Warto podkreślić, że stworzenie łąki kwietnej jest bardzo proste. Nie musisz być ogrodnikiem, aby posadzić kule siewne.

Wystarczy, że rzucisz kule siewne na oczyszczoną ziemię. Gdy to już zrobisz, bądź pewien, że nie zabraknie nasionom słońca i deszczu. Użyta do przygotowania bomby nasiennej specjalna mieszanka, wyselekcjonowanych glin ochroni nasiona.

EcoBombs możesz sadzić o dowolnej porze roku, gdyż są to rodzime gatunki nasion roślin, które poradzą sobie w każdym miejscu bez żadnej pielęgnacji.

Nie masz ogródka działkowego? Żaden problem! Możesz kulę siewną włożyć do donicy. Nie zasypuj kuli w całości, tylko włóż ją do połowy do ziemi. Następnie podlej i wystaw do słońca.

Bądź cierpliwy i pozwól EcoBombs zamienić się w kolorową łąkę.

Kule siewne jako ekologiczne upominki – dlaczego warto?

Kule siewne jako upominek.
Kule siewne jako upominek, https://ecobombs.pl/index.php/kategoria-produktu/ecobombs-nasiona/

Wybieranie ekologicznych upominków ma wiele korzyści zarówno dla naszego środowiska, jak i dla obdarowanych osób. Oto kilka powodów, dlaczego warto wybierać ekologiczne upominki:

  1. Ochrona środowiska. Przede wszystkim ekologiczne upominki są produkowane z myślą o minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego też są zwykle wyprodukowane z naturalnych, biodegradowalnych lub odnawialnych materiałów, a to z kolei ogranicza emisję szkodliwych substancji i zmniejsza ilość odpadów.
  2. Zrównoważony rozwój. Niewątpliwie wybierając ekologiczne upominki, wspieramy firmy i producentów, którzy kierują się zasadami zrównoważonego rozwoju.
  3. Świadomość ekologiczna. Dając ekologiczne upominki, możemy pomóc podnieść świadomość ekologiczną naszych bliskich i otoczenia. Niewątpliwe w ten sposób inspirujemy innych do podejmowania bardziej ekologicznych wyborów i troszczenia się o naszą planetę.
  4. Oryginalność i unikalność: Ekologiczne upominki często charakteryzują się oryginalnym designem i nietuzinkowymi pomysłami. Mogą to być przedmioty ręcznie wykonane, recyklingowe lub związane z ekologicznymi wartościami. Bezsprzecznie taki prezent wyróżnia się spośród typowych masowych podarunków, dodając mu wyjątkowy urok.
  5. Dbałość o zdrowie. Przede wszystkim ekologiczne upominki często są wolne od toksycznych substancji i chemikaliów. Wybierając je, dbamy o zdrowie naszych bliskich, eliminując ryzyko narażenia na szkodliwe składniki, które mogą występować w tradycyjnych prezentach.

Podsumowując, wybierając ekologiczne upominki, przyczyniamy się do ochrony środowiska, wspieramy zrównoważony rozwój, podnosimy świadomość ekologiczną i sprawiamy radość naszym bliskim, oferując im unikalne i zdrowsze alternatywy.

Zrób ekologiczne wrażenie: 5 pomysłów na upominek w zgodzie z naturą.

Oto pięć przykładów ekologicznych upominków:

  1. Torby z materiałów organicznych. Torby bawełniane przydają się każdemu i przede wszystkim pomagają redukować duże ilości plastikowych woreczków.
  2. Zestawy do uprawy własnych roślin czy tworzenia dzikich łąk kwietnych.
  3. Biodegradowalne produkty higieniczne takie jak: szczoteczki do zębów z bambusa, myjki z naturalnych włókien czy higieniczne podpaski i tampony wykonane z organicznych materiałów.
  4. Ekologiczne kosmetyki. Wybierając kosmetyki organiczne i naturalne, które są produkowane z minimalnym użyciem chemikaliów i sztucznych składników, przyczyniamy się do ochrony naszej skóry i środowiska.
  5. Zestawy zero waste: Zestawy zero waste zawierają różnorodne przedmioty, które pomagają ograniczyć produkcję odpadów i plastiku. Mogą to być przykłady takie jak: herbatniki wielokrotnego użytku, bidony ze stali nierdzewnej, szczoteczki do zębów bambusowe, myjki z naturalnych włókien i wiele innych.

Konkludując pamiętaj, że wybierając ekologiczne upominki, przyczyniasz się do ochrony środowiska i promowania bardziej zrównoważonego stylu życia.

Kula siewna jako nowoczesny trend.

Łąka kwietna stworzona z kul siewnych. fot. pixaby.com

Bez wątpienia coraz więcej osób żegna plastikowe gadżety, a swoim pracownikom czy kontrahentom wręcza upominek w zgodzie z naturą.

Dodatkowo w ostatni czasie dużo się mówi o tworzeniu łąk kwietnych. Niewątpliwie dbanie o pszczoły to bardzo ważne zadanie. W związku z tym, by pomóc zapylaczom można między innymi tworzyć łąki kwietne.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w akcji ADOPTUJ PSZCZOŁĘ organizowaną przez Greenpeace.

Jednym z pomysłów jak wspomóc dzielnych zapylaczy jest właśnie tworzenie łąk kwietnych.

Dlatego też coraz bardziej populrane stają się upominki, które niosą realny wpływ na porawę naszego środowiska.

Podsumowując EcoBombs możesz podarować jako prezent. Idealnie sprawdzi się jako ECO upominek dla gości weselnych, na chrzest święty, baby shower czy na urodziny.

Szczęście i pomyślność wykiełkuje i urośnie wraz z kwiatami bomby nasiennej.

Zachęcamy do współpracy również firmy czy instytucje, które są odpowiedzialne za dbanie o środowisko.

Po więcej informacji zapraszamy na nasze social media:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top